Дозволи на перепланування скасують

25 червня 2014 року Кабінет міністрів схвалив проект Закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо переобладнання і перепланування житлових приміщень».

Згідно із Законом усуваються подвійні регулювання одних і тих самих процедур, а самі процедури уніфікуються і спрощуються. Після його прийняття буде усунута необхідність отримувати дозвільні документи від виконавчих комітетів для проведення перепланування приміщень за винятком перепланування несучих конструкцій або інженерних систем.

У документі наводиться список об’єктів і робіт, дозвіл на виконання яких не вимагається, як і не потрібно прийняття об’єкта в експлуатацію після їх закінчення. Це дає можливість проводити реконструкцію і капітальний ремонт відповідно до містобудівного законодавства, тобто для переобладнання і перепланування не буде потрібно ніякої дозвільної документації, а процедури по проведенню капітального ремонту квартир та інших приміщень або їх реконструкції будуть значно спрощені. Категорія складності для таких об’єктів буде нижче, ніж в даний час, що спростить отримання дозволів та вимоги для експертної оцінки проекту.