У «Полтаваобленерго» не очікують массових аварій в будинкових електричних мережах цього року

Директор зі збуту електричної і теплової енергії ВАТ «Полтаваобленерго» Олег Романчук прокоментував можливі варіанти навантаження на електромережі у разі збільшення кількості нововстановлених бойлерів та обігрівачів. За його словами, потрібно розуміти, що більшість полтавських будинків зведені у 60-х, 70-х, 80-х роках минулого століття і за будівельними нормами наявні внутрішньобудинкові мережі не розраховані на фактичну кількість електроприборів у квартирах:

— Навіть якщо без бойлера одночасно увімкнути усі електроприлади, то стара мережа може не витримати. Сам бойлер по кіловатах значно навантажує мережу. Однак, не думаю, що люди так масово скуплятимуть бойлери, що це може призвести до серйозних наслідків, в принципі, й бойлерів стільки немає. Ми знаємо, що є ліміти на споживання газу, знаємо про плани скоротити на місяць опалювальний сезон та опустити на 2 градуси температуру у батареях опалення. Це не критично, наші, виробничі мережі витримають.

Те ж саме стосується й обігрівачів:

— Якщо газ буде, то будуть й теплими батареї опалення, а значить, обігрівачі — це додаткове, а не основне джерело тепла, наприклад, для маленьких дітей. Ось якщо не буде газу, не буде централізованого опалення будівель, саме тоді можуть виникнути проблеми для мереж. Повторюсь, що якщо газ буде, то не думаю, що обігрівачі будуть масово підключати, тим більше, що тарифи на електроенергію поступово зростають і цілодобове використання обігрівача — відчутно вдарить по кишені таких споживачів. Загалом, я б зараз навіть не обговорював електрообігрівання у якості альтернативи і не нагнітав би ажіотаж навколо бойлерів та електрообігрівачів, — підбив підсумок Олег Романчук.